Úspešná Petra Vlhová

Zlato sa v slovenskom športe sype v poslednom čase akoby samo. Nielen v hokeji máme úspešných a talentovaných chlapcov, ale aj mimo ľadu. Príkladom je Jozef Volko, ktorý vyhral na tohtoročných majstrovstvách Európy zlato za 60m. úžasná správa, no tá sa týka aj našich ženských idolov. Petra Vlhová je príkladom úspešnej športovkyne, ktorá si vďaka drine a neustálej práci vybojovala niekoľko titulov a pravdu povediac, mnohý čakajú, aký bude ten ďalší. Kto je teda Petra?

lyžování

Začiatky bývajú ťažké
Tak ako všade. Petra sa narodila v Liptovskom Mikuláši v roku 1995. V takomto prostredí sa to zdá byť akoby predurčené, že sa z nej stala lyžiarska hviezda. Čo je úžasné je fakt, že aj napriek svojmu mladému veku sa dokázala už v roku 2011 stať majsterkou v juniorskej kategórií. Už vtedy sa teda dalo predpokladať, že lyžiarsky svet má do budúcna ďalšiu šikovnú a cieľavedomú výherkyňu. V neskorších rokoch sa stala dokonca Lyžiarom roka. O rok nato sa zúčastnila zimných olimpijských hier v Innsbrucku. Slovák ešte nevyhral zlato v mládežníckej kategórii, ale Petre sa to podarilo. Jej úspechy sú vskutku jedinečné a vybojovala si ich za krátky čas. Niekoľko titulov a medailí. To všetko mala v zbierke už pred naozaj veľkými úspechmi.

lyžař

Už len ako víťazka
Tak by sa dalo hovoriť o jej športovej kariére. V 2014 reprezentovala Slovensko v Soči na olympijských hrách a v ten istý rok sa stala majsterkou sveta v Jasnej. Tento rok sa pre ňu stal najviac úspešným a vyhrala niekoľko prvých miest. Či už v Rakúsku, Slovinsku alebo Česku. Väčšinou išlo o obrovský slalom a predbehla aj také favoritky ako Mikaelu Shiffrinovú. Takto sa už definitívne presunula do svetovej lyžiarskej elity. Aj napriek tomu, že Veronika Zuzulová ohlásila koniec kariéry, stále máme na svahoch Slovenskú hviezdu. Jej formu si dokáže udržať aj vďaka rodine a nespočetným fanúšikom, ktorí cestujú na jej preteky.