Nuda a šport – prečo nie

CYKLISTIKA

 

Zoberte bežecký maratón na stroji s dvomi kolesami, dvomi rukoväťami a dvomi pedálmi a vytvoríte iný šport so všetkými rovnakými ingredienciami. Aj keď tentoraz môžete získať aspoň pohľad malebné miesta, pokojnú a zelenú krajinu alebo panoramatické pohorie. Je to aledostatočne veľký dôvod na to, aby ste mohli sledovať stovky cyklistov jazdiacich na bicykli takmer pokojne? Nie, nie celkom. Jedinou zaujímavou časťou cyklistickej túry je kolísajúca veľkosť pelotónu a ako príliš ambiciózny a príliš sebavedomý vodca vždy v konečných fázach trate stráca páru.cyklistika.jpg

 

BASEBALL

 

Zoslabená verzia kriketu, pokiaľ ide o zručnosti a zábavu.Plytvajú polovicu času prípravou ďalšieho ihriska. Pohľad na baseball hlavne od fanúšika, ktorý sa do pravidiel veľmi nevyzná je unavujúci. Tento šport pôsobí dojmom, akoby hráči len niečo nacvičovali a vyzerá dosť komicky. Ak sa zapozeráte na hráčov, chýba ta agresivita, súťaživosť a taký ten – bojovný duch, ktorý k športom predsa len patrí. Baseball je skôr odpočinkový šport, ale šport vhodný na to, keď sa potrebujte totálne unudiť. Prípadne ak si chcete v pohodlí arény pokecať s priateľmi a nebojí sa, že by vám hra veľmi ušla. Pokojne si vychutnajte špeciality, ktoré na štadióne ponúkajú, dajte si dobré pivo, či už alkoholické alebo nealkoholické, to nechám na vás a pokračujte v rozhovore s priateľmi. V pozadí budete pozorovať kulisy hráčov, ktorí bežia dokola a hádžu si loptičku.

baseball.jpg

GOLF

 
Golf je prvé slovo, ktoré vám príde na myseľ, keď budete spájať slová šport a nuda dohromady.Golf je samotnou definíciou nudy. V synonymickom slovníku by mal byť napísaný ako ekvivalent nudy.  Nemôžete sledovať bielu guľu na takmer bielej oblohe a po každom jednom výstrele musíte sledovať iného golfistu, ktorý je vybraný v ľubovoľnom náhodnom poradí. Hráči neutekajú, pokiaľ na „ihrisku“ nie je pustený agresívny pes, si  hráči pokojne jednoducho chodia. Neexistuje žiadne vzrušenie, trafíte loptu do diery, zložíte si čiapku a na oplátku dostanete potlesk publika, ktoré väčšinou tvoria nedeľní golfisti. Jediná zábavná časť je, keď lopta skončí v rybníku alebo sa stratí v lese.