Krajšia už od rána

Ráno robí deň. Každé ráno máte šancu vytvoriť svoj ideálny štart. Aby ste získali krajšiu pleť a telo, čo oceníte najmä v týchto letných mesiacoch, nemali by ste zabúdať na správnu rannú rutinu.

spáenk.jpg

Začnite deň maskou

Väčšina žien venuje čisteniu pleti pozornosť len vo večerných hodinách. To je veľká  chyba, ktorá ovplyvňuje vzhľad pleti. Cez noc sa na ňu dostávajú nečistoty a tie je potrebné odstrániť čistením. Nestačí len voda. Pre dôkladné vyčistenie použite čistiaci gél alebo čistiaci píling a micelárnu vodu. Ak sa ráno neponáhľate, doprajte pre svoju krásu niečo viac v podobe masky. Na trhu je množstvo určených pre ranné použitie. Použiť môžete aj prírodné masky. Skvelým tipom je domáca maska z kurkumy a citróna. Zmiešate spolu lyžičku kurkumy a šťavu z polovice citróna. Nanesiete na pár minút a opláchnete. Maska dodá pleti žiarivý vzhľad.  Práve túto domácu kurkumovo-citrónovú masku používa aj vojvodkyňa Meghan Markle.

pleťová maska.jpg

Pite vodu

To, aké je dôležité piť cez deň dostatok tekutín vie každý.  Aby ste boli krajšie mali by ste každé ráno začať veľkým pohárom vody.  Je to hydratačná bomba pre zdravie a výživu pleti. Zvlhčuje kožné tkanivo, a tak napomáha celkovej elasticite kože. Ubránite sa tým nadmernej tvorbe vrások a s dostatkom vody budete vyzerať sviežejšie. Ak je pre vás čistá voda príliš nudná, pridajte do nej citrón. Ten obsahuje kyseliny prospešné pre problematickú pleť. Citrón má široké spektrum využitia nielen v kuchyni, ale aj v starostlivosti o krásny zovňajšok. Môžete ho teda použiť na vonkajšie použitie a s vodou pri vnútornom použití.

Ako sa cítite, tak vyzeráte

Pri krásnom zovňajšku vás ovplyvňuje aj starostlivosť o vaše telo. Je preň dôležitá už ráno správna hydratácia, ktorú môžete poskytnúť veľkým pohárom vody po prebudení. Nikdy naň nezabudnite, keď si pohár pripravíte už večer. Pre pokojné ráno a celý deň, čo ovplyvňuje vašu pleť by ste mali nájsť cvičenie, ktoré vás naštartuje. Stačí pár minút ráno meditovať a celý váš deň bude lepší. Alebo skúste rannú jógu, či beh. Nezáleží, čo budete robiť. Vaše telo bude krajšie, duša spokojnejšia a pleť krajšia.