Ako si urobiť dovolenku bez cestovania

Tento rok bol pre vás po finančnej stránke veľmi ťažký a vyčerpávajúci. Možno ste si zobrali hypotéku, možno vám do rodiny pribudol nový člen, možno ste zmenili zamestnanie, či len ste sa rozhodli ušetriť čo najviac. Nič z týchto dôvodov by vám však nemalo zabrániť urobiť si dovolenku aj doma – a my vám prezradíme ako!
Odpútajte sa od telefónu, prípadne iných technológií. To, že máte notebook na dosah ruky, či fakt, že je vaše pracovisko od vás vzdialené len dvadsať minút chôdze, neznamená, že musíte odpovedať na pracovné maily. Pokiaľ si zoberiete voľno, jednoznačne sa odpútajte od práce tým, že nebudete vybavovať žiadnu pracovnú korešpondenciu, alebo prijímať hovory spojené s vašou robotou, ktorá na vás má počkať, kým sa vrátite. Dajte vášmu šéfovi vedieť, že dovolenku, aj keď nikam necestujete, plánujete mať voľnú. Vaša hlava by nemala byť preplnená stresujúcimi každodennými povinnosťami.

blok

Vyberte sa do reštaurácie! Nevarte a neupratujte, dokým to nebude nutné. Radšej sa skôr venujte aktivitám, ktoré by ste inokedy nestíhali – či už ide o šport alebo dobehnutie nedopozeraných seriálových sérií. Namiesto vyvárania dajte aj svojej rodine vedieť, že na vašej dovolenke variť odmietate a vyberte sa do reštaurácie podľa vašej chuti. Tam nielenže navaria a upracú za vás, ale ešte vám aj luxusná cudzokrajná večera dokáže spôsobiť pocit exotiky.

chudoba

Naplánujte si aktivity, ktoré chcete stihnúť, či miesta, ktoré chcete navštíviť. A riaďte sa podľa plánu. Po návrate do práce potom nebudete mať pocit, že ste vaše voľno iba premrhali a budete plný novej, pozitívnej energie. Tiež takýmto spôsobom môžete objaviť miesta vo vašom okolí, na ktoré ste často zabúdali.
Doprajte si viac zábavy a odviažte sa tak, akoby ste sa odviazali v zahraničí! Pozvite vašich priateľov na drink do baru a choďte si zatancovať. To, že ste zostali vo vašom meste neznamená, že sa nemôžete zabávať!