Zaľúbený do záľuby

V živote každého človeka je veľmi dôležité, aby mal niečo, čomu sa môže venovať. Každý jeden z nás potrebuje aspoň na pár hodín vypnúť od práce, starostí, ktoré nás dennodenne obklopujú, ukryť sa pred svetom a venovať sa iba sám sebe. Niet pochýb o tom, že by sme sa v živote mali niečomu venovať. Možno si kladiete otázku – čomu sa môžem venovať ja? Na svete existuje tak veľa možností, že si môžeme vyberať. Nie medzi dvoma, tromi, ale medzi tisíckami rôznych záľub a koníčkov, ktoré si môžeme zamilovať. Čo si napokon vyberieme?

štětce

Rybárčenie, jazdenie na koni, maľovanie, ručné práce, čítanie, pozeranie seriálov, chodenie do kina na premiéry filmov, zberateľstvo, chov zvierat, pestovanie kvetín, tanec, maľovanie alebo športovanie? Každý jeden z týchto koníčkov si môžeme vyskúšať a napokon si aj vybrať ten pravý presne pre nás. Ja som si vybrala maľovanie, ručné práce a chov zvierat. Hoci nič z toho nerobím na profesionálnej úrovni, aj napriek tomu mi to prináša obrovskú radosť, upokojuje ma to a dokážem pri tom relaxovať. Ak sa rozhodnete maľovať, stačí vám k tomu obyčajné plátno, zopár štetcov a farby. V dnešnej dobe je na trhu dostupné veľké množstvo rôznych farieb, napríklad olejové, akrylové alebo vodové.

pastelky

Taktiež existujú aj rôzne techniky, ktoré môžete vyskúšať. Mojim druhým koníčkom sa stali ručné práce. Tvorím si len tak pre radosť, vyrábam náušnice a tvorím aj z materiálov, ktoré by inak nevyužité skončili v koši. Zaujímam sa o výrobu košíkov z papiera, vytváram kľúčenky a snažím sa v tomto smere vyskúšať čo najviac techník a spôsobov. A čo sa týka chovu mojich milovaných zvieratiek? Tak tie mi už definitívne prirástli k srdcu a život bez nich si neviem a ani nedokážem predstaviť. Prinášajú mi neuveriteľnú radosť, pokoj a ja som šťastná, že môžem robiť to, čo ma baví. Verím, že aj vás v niečom inšpiroval tento článok. Držím vám palce, aby ste si aj vy našli svoju obľúbenú záľubu.