Rady, ako nenaletiet podvodom

Stáva sa pri príchode na miesto, že ubytovanie nečakane zruší sám ubytovateľ.
Stalo sa to aj v bolívijskom La Paze, pretože majiteľom prišla nečakane rodina.
 
 Airbnb je spoločnosť, ktorá pomôže klientom v rôznych situáciách. Podpora (call centrum) vybaví nové ubytovanie (neďaleko, dokonca s lepším hodnotením), pričom cenový rozdiel za ubytovanie hradil majiteľ, ktorý zákazníkov nechcel ubytovať. Naťahovačky s platbami sú samozrejmosťou – potrvá niekoľko týždňov ale úspešne.

madarsko
 
Neporiadok je tiež nepríjemný. Portugalský ubytovateľ na neporiadok nedohliadol. Zákazníci napísali majiteľke, a keď sa večer vrátili z pláže, byt žiaril od čistoty. Toto sa stáva väčšinou vtedy, keď majiteľ poverí niekoho, kto sa mu o chod postará, avšak chýba osobný dohľad samotného majiteľa.
 
Výhrady voči ubytovaniu sa nájdu všade. Na Veľkú noc sa zákazníci vybrali do Budapešti. Prišli na miesto a zistili, že dostali iný apartmán, ako si pôvodne vybrali. Spočiatku ich tešilo, lebo bol väčší, očividne aj luxusnejší. Neskôr však prišli na to, že po predchádzajúcom hosťovi nebolo upratané a kúrenie nefungoval.
 
Samozrejme sa sťažovali, a nakoniec vybojovali zľavu na ubytovanie. Zaplatili len manipulačný poplatok pre Airbnb. Tým sa ubytovanie stalo jednoznačne najlacnejším. Na nešťastie 2 z troch dní strávili dohadovaním.
 
 
Na čo treba dávať pozor ešte pred výberom ubytovania:
Overte či fotografie bývania zhodujú s popisom.
 Sledujte aj recenzie predošlých hostí – veľavravné sú aj reakcie domácich a ich recenzie.

hotel
 
Oplatí sa vopred zorientovať na mape, v akej časti mesta budete ubytovaní.
Môže sa stať, že izba alebo byt za skvelú cenu sa nachádza ďaleko od centra, navyše bez spoľahlivej mestskej dopravy. – Uznáte, že je to strata času najmä ak sa v meste zdržuje té len pár dní. Pokiaľ ide o dlhodobé bývanie cez Airbnb, vyberte si bývanie s vybavenou kuchynkou, práčkou.
 
Dôležité je uistiť sa, či sa jedná o súkromné alebo zdieľané ubytovanie. Dávajte pozor pri ubytovaní aj na čas príchodu / odchodu , keď potrebujete prísť či odísť príliš skoro alebo neskoro.