Čo ovplyvňuje výšku pzp?

Každému vlastníkovi motorového vozidla a pravidelnému účastníkovi cestnej premávky je zo zákona daná povinnosť uzatvoriť povinné zmluvné poistenie (pzp) .

elektroauto

Aj napriek zákonom danej povinnosti sa nám poskytuje možnosť výberu, nakoľko poisťovní máme na Slovensku hneď niekoľko. To zároveň značí, že si vzájomne konkurujú a teda každá z nich poskytuje určité benefity. Okrem využitia týchto benefitov máme možnosť navštíviť internet a pzp kalkulačku, pomocou ktorej si môžeme vypočítať najvýhodnejšiu výšku poistného konkrétne pre nás. Výška poistného tak nie je stanovená zákonom, ale poisťovňami a ich ponukou. Suma sa ďalej odvádza predovšetkým od údajov konkrétneho zákazníka.

peníze

• Podstatné zhrnutie týkajúce sa možnosti vybavenia pzp máme už v skratke za sebou, nadišiel čas zoznámiť sa s bližšími informáciami.
Ako, respektíve na základe ktorých faktorov sa určuje výška poistného? Do úvahy sa berú údaje spojené s vekom a takisto bydliskom zákazníka s tým, že vyššia čiastka sa týka vodičov do 23 rokov pochádzajúcich z väčšieho mesta (nakoľko vzniká vyššia pravdepodobnosť autonehody). Vyššie poistenie sa bude týkať i zákazníkov, ktorí už v minulosti mali za sebou spôsobenie nehody (táto informácia sa preveruje s výnimkou jednej poisťovne z dvanástich). Čím výkonnejšie auto so zdvihovým objemom motora, tým vyššia suma, v niektorých poisťovniach sa berie do úvahy aj hmotnosť vozidla.

graf

No každá z poisťovní by mala poskytovať určité výhody, zľavy a benefity pred konkurenciou. Preto môže byť dôležitým faktorom aj rozhodnutie, pre akú poisťovňu a aké ponúkané služby sa vo vašom prípade rozhodnete, respektíve ktoré služby by vám dokázali znížiť výšku poplatkov.

Vo všetkých prípadoch tak odporúčam navštíviť online služby spojené s pzp kalkulačkou, kde si budete môcť všetky faktory prepočítať a podľa výslednej sumy následne vybrať typ poistky spolu s poisťovňou, ktorá by bola najvýhodnejšia.