Ako začať s podnikaním

Začať s podnikaním vyžaduje veľkú dávku odvahy a odhodlania. Ak vám práve tieto dve veci chýbajú, tak si prečítajte následujúce knihy. Dozviete sa v nich ako funguje trh, peniaze, investície a veľa iných užitočných vecí, ktoré určite budete potrebovať pri vašom budúcom podnikaní. Samozrejme jedná sa iba informácie ktoré vám pomôžu, no okrem nich budete potrebovať veľkú dávku kreativity, trpezlivosti, práce a chuti posúvať samého seba ďalej.

dolary
 

  1. Robert Kiyosaki- Bohatý otec, chudobný otec

R.K mal vo svojom detstve dvoch otcov ( jeden bol otec jeho kamaráta ) a každý z nich mal odlišnú predstavu o tom, ako fungujú peniaze. Autor popisuje ich pohľady na vec a ukazuje vám, že chudobní a bohatí ľudia rozmýšľajú o peniazoch úplne rozdielne. Taktiež sa napríklad dozviete, aký je rozdieľ medzi aktívami a pasívami, že bohatí ľudia sú bohatí iba preto, lebo majú výsoký príjem je iba mýtus a oveľa viac. Sám autor hovorí, že ľudia trpia finančnými ťažkosťami iba preto, lebo sa v škole neučili ako s peniazmi narábať.

kufr peněz
 
2.   Timothy Ferriss- Štvorhodinový pracovný týždeň
V tejto knihe zistíte napríklad aký je rozdiel medzi absolútnym a relatívnym príjmom, ako si pestovať selektívnu ignoráciu a získať čas vďaka nízkoinformačnej diéte alebo ako sa zadarmo ubytovať kdekoľvek na svete a zohnať letenky minimálne o polovicu lacnejšie. Autor tvrdí, že životný štýl, kde mladý človek pracuje a svoj vysnívaný život odkladá na dôchodok je iba minulosť. Život podľa vlastných predstáv môže mať ktokoľvek, kto je ochotný využiť všetky moderné možnosti.
 
3.   George S. Clason- Najbohatší muž v Babylone
Jedná sa o oslavovaný bestseller a nadčasovú klasiku, ktorá odhaľuje tajomstvo ako dosiahnuť osobný blahobyt. Kniha je písaná jazykom rovnako jednoduchým ako je v Biblii. Obsahuje poučné príbehy ktoré vás zavedú na cestu k prosperite a blahobytu.