Aké šperky sú vhodné na pracovný pohovor

Aj keď sa mnohokrát dočítate a dozviete o tom, že na Slovensku je málo pracovných príležitostí, pravda je niekde inde. Neviem ako vy, ale keď si ja kliknem na stránky s ponukami práce, tak ich nájdem požehnane, a to hovorím len o ponukách, ktoré súvisia s mojim oborom. Tomu sa však venovať nechcem. Chcela by som vám poradiť v tom, ako sa obliecť, lepšie povedané, aké šperky si vziať na pracovný pohovor. Ak ste totiž práve teraz v tom období, kedy beháte z firmy do firmy, zopár dobrých rád sa vám nepochybne zíde.Žena v čiernej bunde sedí pri stole a hryzie do pera.jpg

K týmto riadkom ma inšpirovali zážitky z pohovorov. Keď sa pozriem na „dámy“ okolo seba, ani neviem, či mi je do smiechu alebo skôr do plaču. Milé ženy, ja viem, že je dôležité hlavne to, čo máte v hlave. Verte však, že aj prvý dojem je nesmierne dôležitý. Prečo chcem hovoriť práve o šperkoch? Pretože predpokladám, že viete, čo z oblečenia sa na pohovor hodí a čo určite nie. Navyše, pri mojich internetových pátraniach som narazila na omnoho menej článkov, v ktorých by sa autor venoval práve šperkom vhodným na pracovná pohovor.
Žena v bodkovaných šatách na vysokých podpätkoch sedí na lavičke.jpg
Za predpokladu, že sa na pohovor nahodíte do čiernych farieb, je výber šperkov viac menej jasný. Najvhodnejšími sú šperky strieborné, zlato až tak vhodné nie je. To isté platí aj o akejkoľvek bižutérii. Šperky na pohovor by totiž nemali vyzerať príliš honosne, no ani lacno. Striebro je zlatá stredná cesta, po ktorej by ste sa mali vydať. Na krk si dajte elegantnú striebornú retiazku a nič viac naozaj nepotrebujete. Ak vezmete retiazku na krk, nedávajte si ďalšiu na ruku. Vezmite si maximálne jeden nevýrazný prsteň, a to je všetko, čo potrebujete. Musíte vyzerať reprezentatívne, nie ako keby ste sa práve vracala z nejakej hippies sešn. Platí to samozrejme aj naopak. Ak si vezmete šperk na zápästie, nedávajte si ho už na krk. Menej je viac a pri pracovnom pohovore to platí naozaj trojnásobne.