Domov pre túlavých psíkov z recyklovaných materiálov

Na základnej škole v Zacatecas Educational Institute v Mexiku postavilo 35 detí prístrešky pre túlavých psov pomocou recyklovaných materiálov, ktoré mali doma. Ich vynaliezavosť sa prejavila na sociálnych sieťach a každý chce vedieť, odkiaľ nápad prišiel.smutný pes.jpg
Na konci školského roka vymysleli deti projekt s úmyslom vyvolať určitý vplyv na spoločnosť. Študenti pod vedením svojho učiteľa zistili problém (nanešťastie veľmi častý) v uliciach mesta: psy bez domova. Z tohto dôvodu sa deti rozhodli stavať chaty, ktoré by mohli slúžiť ako bezpečné prístrešky pred chladom alebo dažďom pre opustené zvieratá.
Projekt mal aj iný účel: stavať domy s materiálmi, ktoré mali študenti vo svojich domovoch, aby sa podporila kultúra recyklácia. Deti stavali úkryty pomocou nasekaného dreva, starých kartónov, plastových fliaš, látky atď. Najlepšie zo všetkého bolo, že všetku svoju fantáziu použili na zafarbenie a výzdobu psích búd, a tak poskytli útulné domy pre pouličné zvieratá.
Študenti od začiatku vedeli, že ich projekt by mal mať jasný účel. Akonáhle predstavili chovateľské stanice vyrobené z recyklovaných materiálov, venovali ich útulku „Albergues Lazos Caninos“, neziskovému združeniu, ktoré je zodpovedné za záchranu a rehabilitáciu túlavých zvierat v Zacatecas v Mexiku.
Opustenie zvierat prinieslo vážne následky a stalo sa v Mexiku verejným problémom. Podľa spoločnosti Boehringer Ingelheim Animal Health je 70 % populácie psov v Mexiku túlavé. Toto je alarmujúce číslo, pretože so sebou prináša veľa environmentálnych komplikácií.farebná búda.jpg
Našťastie je stále viac ľudí a organizácií venovaných záchrane, rehabilitácii a zodpovednému osvojeniu opustených psov. Záchranári robia altruistickú prácu na zvyšovaní informovanosti o zodpovednom vlastníctve domácich miláčikov. Ich odporúčania sú:

  • prijmite, nekupujte;
  • nechcem svojho domáceho maznáčika chovať – včas ho vykastrovať;
  • domáce zviera je živá bytosť: zvážte čas, obetavosť, zvyky, finančnú situáciu a dostupnosť, ktoré máte, skôr ako prevezmete takú veľkú zodpovednosť.