Tantra masáž, jej podstata a hlbší význam

Možno ste už minimálne z počutia a akýchsi „ľudových povier“ oboznámený s pojmom tantra masáže, pričom zaujímavé určite bude pozrieť sa na danú tematiku, respektíve charakter týchto masáží o niečo bližšie.
Tantické masáže so sebou prinášajú hneď niekoľko techník, ako aj bohatú históriu spolu s praktikami, ktoré priberala svojim vývojom a expandovaním do iných kontinentov, pričom výnimkou nie je ani Európa. Niektoré čerpajú vedomosť takisto za taostického učenia, iné sa naopak zameriavajú priamo iba na masáž, avšak použiť slovíčko „iba“ spojením s tantrickou masážou by nebolo správne. Jej profesionálne prevedenie totiž dokáže uspokojiť skutočne všetky prirodzeného požiadavky a body nášho tela, ale tiež mysle a spravidla musí byť výsledkom prepojenie duševných túžob s tými telesnými ako jedného celku, čím prichádza k plnohodnotnému uvoľneniu a načerpaniu novej životnej energie.Horiaca sviečka v červenom pozadí

  • V skratke ide o využitie taoisticko-tantrických znalostí a ich praktizovanie v praxi, respektíve prenášanie duševných vedomostí formou fyzický dotykov.

Zároveň ide o kombináciu týchto vlastností spolu s klasickou masážou, ktorá je však obohatená o vyššie zmienené prvky a ak sa na vec pozrieme otvorene, tieto praktiky pracujú takisto s našou prirodzenou sexualitou, čím vlastne nevynechávajú tiež masáž intímnych partií, respektíve masáž joni a lingamu. Rozhodne však ide iba o jednu z foriem, veľmi zaujímavo napríklad pôsobia senzualne masaze bratislava.Dve ruky, dlane, smajlíci
Základom pri praktizovaní tantra masáží je, aby bol zákazník dostatočne uvoľnený a dokázal si tak konkrétne dotyky vychutnať a pocítiť ich skutočný význam. Skúsený tantra masér/ka vie, že doslova každý dotyk zohráva pri odovzdávaní životnej energie svoju podstatnú úlohu a musí byť nielen plnohodnotne vykonávaný, ale hlavne precítený a pochopený. Základom je teda takisto relaxačná atmosféra a príjemné prostredie, v ktorom nechýba ani špecifická hudba v pozadí.