Gitara – hobby či životný štýl?

Naučiť sa hrať na gitare je ozaj veľmi zábavné a finančne nenáročné. Všetko čo na začiatok potrebujete je lacná gitara, chuť do učenia a hlavne pevné nervy. Ako nedávny začiatočník môžem potvrdiť hlavne to posledné.

kytara

Keď ste sa už rozhodli pre tento nádherný inštrument, ako prvé by ste si mali vybrať typ gitary. Ako začiatočník sa budete pravdepodobne rozhodovať medzi: klasickou gitarou – ktorá má nylonové struny a akustickou gitarou – s kovovými strunami. Potom sa môžete pustiť do tréningu, ktorý aj vďaka internetu nezaberie denne veľa času. Napokon nie je dôležitý čas ale výsledky, a váš pocit z nich. Niet lepšieho pocitu ako keď sa prvé tóny spoja do akordov a prvé akordy začnú pripomínať vaše obľúbené piesne. Je ozaj dobrý pocit byť schopní hrať piesne, ktoré máte radi, či už len pre seba, pre priateľov a rodinu na oslavách, či dokonca pre širšie publikum na verejnosti. Začiatky však bývajú niekedy náročné a je potrebné vytrvať, pretože výsledky za to naozaj stoja.

kytary

Najlepšie na tom je, že gitara je ľahko prenosná a preto sa tomuto hobby môžete venovať na rôznych miestach a prejaviť svoju kreativitu naplno. Prínosom je aj to, že takto zo seba dostanete stres a pomocou hudby budete schopní vyjadriť svoje emócie. Ďalšou zaujímavou skutočnosťou o hraní na tento hudobný nástroj je, že tu je vždy miesto pre zlepšenie. Či už sa jedná o nové akordy alebo dokonca nové piesne – presne aj preto je hra na gitaru takým obľúbeným koníčkom. Keď k samotnej hre pridáte aj spev, niet pochýb, že si vás tento koníček získa. Zistíte, že ste o niečo šťastnejší a tento pocit vás poženie dopredu.
Hobby, ktoré spočíva v hre na gitare pravdepodobne prerastie aj v ďalšie hobby – a tým je tzv. tvorba gitarovej zbierky. Pretože ako gitaristi vravia jedna gitara jednoducho nestačí. Ale verím, že to zistíte sami.