Dôležité pracovné stretnutie? Nezabudnite na tie správne šperky

Dôležité pracovné stretnutie, pohovor do novej práce alebo významná porada. Nie je snáď potrebné zvýrazňovať, že nestačí, ak je človek iba dobre pripravený. Rozhodujúce je aj to, ako bude vyzerať. Nebudeme si klamať, muži to majú v tomto smere omnoho jednoduchšie. Oblečú si na seba oblek, bielu košeľu a kravatu. Na ruku si môžu dať aj hodinky a o majú hotovo. Ženy to však majú oveľa komplikovanejšie. Okrem samotného oblečenia, musia riešiť aj doplnky, účes či mejkap. My sa zameriame práve na šperky, ktoré celkovému dojmu dokážu veľmi pomôcť, no na druhej strane aj uškodiť.

Dve elegantne oblečené ženy si podávajú ruku.jpg

Ak si na spomínané príležitosti oblečiete elegantný nohavicový kostým, ktorý je mimochodom asi najvhodnejšou voľbou, choďte do tlmených a radšej tmavších farieb. Biela taktiež nie je zlá, no môže pôsobiť až príliš výrazne. Len si to predstavte. Kancelária plná mužov v čiernych oblekoch, dám v tmavých kostýmoch a vy celá v bielom. Druhou možnosťou je kostým so sukňou. Ten je vhodný, a to najmä v lete. Dajte si ale pozor na dĺžku sukne. Tá by nikdy nemala siahať pod vaše kolená.

Žena a dvaja muži sediaci pri stole pri pracovnom stretnutí.jpg

Tak a teraz ku šperkom. Budeme brať do úvahy to, že máte na sebe tmavší kostým. Určite sa vyhnite bižutérií a príliš farebným šperkom. Úplne najvhodnejší je jemný strieborný náramok, poprípade prsteň alebo retiazka. Pamätajte, že na sebe nemusíte mať zavesenú celú vašu zbierku šperkov. Bohato postačí jeden či dva kúsky. Náhrdelník si vezmite len vtedy, ak máte na odhalený krk, teda blúzku alebo tričko nemáte príliš vysoko. Pozor! tým nemyslíme, že si vezmete hlboký výstrih. Ten je na takéto príležitosti absolútne zakázaný. Striebro je na pracovné pohovory, porady či stretnutia, asi tou najvhodnejšou voľbou. Pôsobí luxusne a elegantne, no zároveň nie príliš vyzývavo. Preto si určite urobte aspoň malú zásobu strieborných šperkov, ktoré budete môcť využívať do práce, ale taktiež na voľná čas. Tento kov je jednoucho krásny a taktiež univerzálny.