Pracovné náradie PARKSIDE- oplatí sa kupovať?

Ak radi doma majstrujete, určite oceníte kvalitné pracovné náradie. To nám dokáže prácu poriadne uľahčiť. Ešte donedávna som investoval nemalé peniaze do rôznych známych značiek, ako napríklad Fiskars. Musím povedať, že produkty z dielne tejto firmy naozaj nie sú zlé, práve naopak. vždy som s nimi bol veľmi spokojný. Vydržali dlho, nelámali sa a nekazili. Ich najväčšou nevýhodou bola ale ich cena, pretože tá nie je vôbec nízka. O tom, že si náradie môžem kúpiť aj v supermarkete LIDL som vedel, no popravde neprechovával som k nemu extra veľkú dôveru. Asi dvakrát som sa totiž nechal zlákať na lacné ponuky supermarketov a od zlosti ma skoro rozhodilo. Porisko na rýli sa mi zlomilo pri treťom používaní a AKU vŕtačka sa zasekla hneď na druhýkrát.

montáž
 
Raz mi na záhradu prišiel pomôcť kamarát. Jarnú grilovačku sme spojili s malou brigádou, kopaním základov na moju budúcu kôlňu. Ja som vytiahol svoj arzenál a on zas odniesol ten svoj. Všetko čo mal, bolo značky PARKSIDE, teda internej značky lidlu. Nechcel som doňho veľmi rýpať, tak som nič nehovoril.  Musím ale povedať, že na konci dňa som bol z týchto produktov veľmi milo prekvapený. Opýtal som sa ho teda na to, ako je s nimi spokojní. Či sa tie veci nekazia, nelámu a tak ďalej. Povedal mi, že pomer ceny a kvality je asi najlepší, ako kedy zažil.

stroj
 
Povedal som si, že za vyskúšanie nič nedám, a tak som si z tohto supermarketu zaobstaral malú ručnú vŕtačku. Stála presne dvadsaťštyri eur. Bola zabalená v malo kufríku spolu s množstvom nadstavcov, držiakov a výmenných hlavíc. Niečo podobné som mal aj v minulosti. Vtedy som však za podobné náradie zaplatil dvojnásobne viac.
Musím povedať, že vŕtačka mi slúži dodnes, čo sú nejaké tri roky. Používam ju pravidelne a zatiaľ sa naozaj nemôžem sťažovať. Ak teda neveríte značke PARKSIDE, za seba vám musím povedať, že jej pokojne môžete začať dôverovať.