Plast a bublinky zabezpečia, že každá zásielka dorazí nepoškodená

Vývoj materiálov sa prejavil v každej oblasti života, poštové služby nevynímajúc, a tak teraz môžeme zásielky posielať kvalitne a odolne zabalené do oblastí kamkoľvek na svete a pritom sa môžeme spoľahnúť, že sa cestou pri preprave nepoškodia. Hovoríme o plastových materiáloch, ktoré spoľahlivo ochránia každý obsah zásielky.

Obalky

Plastové obálky sa stali vyhľadávanými spôsobmi balenia rôznych druhov tovarov, ktoré je nutné niekam dopraviť bez toho, aby sa zničili či znehodnotili. Do rôznych kútov sveta posielame bublinkové obálky kadečo, tlačoviny, dôležité dokumenty, knihy, drobné darčeky, bižutériu a dokonca aj textil menších rozmerov. Všetky tieto veci by sa mali k adresátovi dostať v poriadku, a tak sa pri balení spoliehame na plastové obálky, ktoré to dokážu zabezpečiť.

schránka, pošta

Samotný názov hovorí, že sú vyrobené z plastu, ktorý je vzduchotesný, vodeodolný a takisto neprepustí prach či iné nečistoty, dokonca ochráni aj pred slnečným žiarením. Navyše v súčasnosti už máme k dispozícii bublinkové plastové obálky, ktoré ešte o niečo odolnejšie, pretože majú z vnútornej strany nalepenú bublinkovú fóliu, ktorá zabezpečuje ich vyššiu odolnosť pred mechanickým stlačením či poškodením počas manipulácie prepravcu. Vyrábajú sa vo viacerých formátoch, aby bolo možné do nich vložiť tovar rôznej veľkosti, takisto aj farebné vyhotovenie je pestré, od klasickej bielej farby cez matnú tmavú až po netradičnú holografickú povrchovú úpravu. Obálky môžu mať lepiaci pásik alebo posuvného jazdca, ktorý zaistí, že obálku bude možné použiť opätovne po jej otvorení, naproti tomu lepiace pásiky sa už znova zalepiť nedajú, či ide o jednorazové použitie.

Napriek tomu sa bublinkové obálky stali súčasťou poštových služieb, pretože sme sa presvedčili o tom, že obsah spoľahlivo ochránia a adresát môže očakávať doručenie požadovaných zásielok bez poškodenia či zničenia ich obsahu.