Nechajte balkón rozkvitnúť!

Máte radi vôňu kvetov no váš balkón doma je tvorený len sušiakom na bielizeň a nepotrebnými vecami ktoré sa nikde inde do bytu nezmestia? Zmeňte to a vyčarujte si tu oázu kde budete radi tráviť čas. Stačí pritom tak málo,.
Ak ste začiatočník, nemusíte začínať s náročnými rastlinami ale postačia vám i menej náročné no zato vďačné kúsky. V prípade že radi používate v kuchyni bylinky, skúste si na parapetu dať len bylinkové kvetináče, vytvoríte si taký malý kuchynský kútik kde si budete vždy pri varení môcť odbehnúť pre niečo čerstvé a domáce.

balkon

Okrem toho je podstatné spraviť si to tu pekné. Použite podlhovasté kvetináče ktoré sa dajú zavesiť a nasaďte sem muškáty. Tie sú k dispozícii v rôznych farbách a sú rozkvitnuté počas celého leta. Okrem toho sú celé leto rozkvitnuté i petúnie, ktoré sú vhodné do visiacich kvetináčov. Tie nezaberú veľa miesta pretože nepotrebujú priestor na zemi a tieto kvietky sa vám odvďačia bohatým kvitnutím v rôznych farbách. Určite vás potešia každý deň pri pohľade na ne a nebudete veriť ako zmenia celkový dojem.

Ak máte málo priestoru a predsa b ste chceli i viac druhov, vhodným riešením sú police alebo malý rebrík na ktorý môžete naukladať množstvo rastlín. Ak ste zdatnejší pestovateľ, na balkóne by sa mohlo dariť i tropickejším druhom ako je napríklad figovník alebo citrusové kry.

truhlík

Samozrejmosťou ktorá nesmie chýbať je stolík a stoličky aby ste si mali kde vychutnať kávu alebo prečítať noviny či knižku. Okrem toho tento priestor skrášlite lampášmi, svetielkami či malými sviečkami rozmiestnenými voľne po okolí.
Skúste medzi kvety pozapichovať i malé solárne lampy, tie sa budú celý deň nabíjať zo slniečka a večer vám pekne osvetlia celý priestor, ktorý bude vyzerať ako v rozprávke.
Tak a teraz už len nasadiť rukavice, kúpiť hlinu, sadenice a hor sa do skrášľovania pretože letná sezóna sa nezadržateľne blíži.