Dostaňte to za čo si platíte

Býva zvykom že ak za niečo zaplatíte dostanete to. No to zvyčajne u internetových poskytovateľov akosi neplatí. To že máte za internet zaplatiť mesačne 20€, pričom máte 50Mbit program znamená že zaplatíte 20€ a tých 50Mbit dostanete keď bude voľné pásmo. Laicky povedané to za čo máte zaplatiť, zaplatíte ale na oplátku dostanete často krát iba omrvinky. Určite si teraz poviete že ste so svojím internetovým poskytovateľom spokojný a vám sa predsa nemôže stať aby ste nedostali to čo si zaplatíte.

studentka.jpg

Samozrejme aj tu platí že sieť má isté technické hranice a keď je preťažená tak je poroste preťažená. Ale vedeli ste o tom že najme ak máte nižší program je vám vyhradená aj nižšia priorita poskytovania služieb? Ale na cene to nič nemení. Prečítajte si poriadne zmluvu s vaším poskytovateľom. Je tam jasne stanovené že musíte platiť a aj to aká pokuta vám hrozí za omeškanie, alebo prípadne nezaplatenie. No na druhú stranu si vyhradzuje právo bez náhrady voči vám, prerušiť svoje služby na potrebný čas. Aspoň je to tam tak uvedené.

učení.jpg
 
V takto nepríjemnej situácií nemáte práve na výber. Buď si objednáte prémiový balík a počítajte s tým že ho väčšinou preplatíte. Alebo sa jednoducho zmierite s tým že nielen v potravinovej sfére ste zákazník druhej triedy. Teda iba ak by ste si zakúpili WifiBoost router. Ako iste viete, keď sa zaviažete internetovému poskytovateľu ihneď dostanete aj ním schválený router. Je to pohodlné a nič tak nemusíte riešiť. Väčšinou je výsledok taký že zadáte meno a heslo a ste pripojený. Wi-Fi sieť je vo väčšine prípadov dostupná po vedľajšiu izbu. A výhovorka znie že máte hrubé steny, ,bývate v paneláku, a podobne. No technicky neznalým to dozaista stačí. A práve tieto problémy rieši spomínaný WifiBoost router. V podstate sa jedná o dve vysoko kvalitné wifi routre spojené do jedného zariadenia. A tak po tom ako príme signál ho hneď aj zosilní a vy tak máte k dispozícií to za čo si poctivo platíte. Je to preto lebo tento wifi router zároveň blokuje odoslané informácie o využití dát a tak poskytovateľ vás nemá na základe čoho obmedziť. Inak povedané sám nevie či a koľko kapacity vám pridelenej linky vlastne používate. Jednoducho povedané, s WifiBoost dostanete aj počas špičky plný internet.