Chcete začať podnikať a nie len čakať? Kúpte si ready made sro

Nie vždy je ideálna situácia a čas k tomu, aby začínajúci podnikateľ dlho čakal na jednom mieste. Z rôznych dôvodov chce začať svoje podnikateľské plány realizovať čo najskôr. A ak je to možné, tak z čo najmenšími byrokratickými prekážkami, čo ale môže pôsobiť ako utopia. Pretože so zamýšľanou činnosťou sa spája takisto potreba založiť si svoju vlastnú spoločnosť. A keď sa do tohto bodu pustíte na vlastnú päsť, teda ak si chcete založiť a následne zaevidovať vlastnú spoločnosť pekne od základov, nebude to rýchle a ani najľahšie.

spoločnosť, logo, budova

Práve preto tento bod preskočíme a poukážeme skôr na to, ako to v súčasnosti robí stále viac podnikateľov. Je totiž známa cesta, akou sa dá kúpiť už existujúca a zapísaná ready made sro https://ezmluva.sk/predaj-s-r-o.

Je to rýchlejšia a uľahčená cesta, ako sa človek s podnikateľskou víziou môže zo dňa na deň stať vlastníkom nejakej eseročky, s ktorou potom môže rozbehnúť svoju zamýšľanú činnosť. Sú ale prípady, kedy je to takisto vhodné riešenie pre živnostníkov, čo z rôznych dôvodov zazrú príležitosť podnikať práve vo forme spoločnosti s ručením obmedzeným, ktorá sa u nás radí k najpopulárnejšej forme podnikania.

Táto „pripravená eseročka“ má splnené všetky potrebné náležitosti k tomu, aby sa s ňou mohol rozbehnúť biznis. Má zaevidované všetky potrebné údaje v obchodnom registri SR, takisto pri nich býva splatené základné imanie. V prípade záujemcu sa na tohto prepíše jej obchodný podiel a zmena spoločníčka sa zapíše do OR. Trvá to pár dní a všetko je následne pripravené.

jednanie, obchod

  • V prípade kúpy týchto spoločností natrafíme na tie s históriou ako aj na tie novozaložené.

A medzi tým je rozdiel. Tie novozaložené vznikli priamo iba za účelom ich predaja, zatiaľ čo tie druhé, s históriou už za sebou majú určitú podnikateľskú minulosť.

  • V prípade tých s históriou je oceniteľná garancia, že so sebou neprinesú žiadne nevybavené pohľadávky.