Som pripravená mať dieťa ?

Mnoho žien je presvedčených, že po škole sa treba venovať práci a deti odsunú na druhú koľaj. Chcú im pripraviť to najvhodnejšie prostredie, finančne ich zabezpečiť a mať istotu vo svojom mužovi – nastávajúcemu otcovi. Vzhľadom na širokú škálu rozvodov sa v dnešnom svete nedá na nikoho spoľahnúť, zodpovedných ľudí je málo, obzvlášť v týchto časoch.

těhotenství

Je pravdou, že nie je správne mať dieťa vo veku, kedy sa nám ešte bláznia hormóny a chceme si život skôr užívať a mať ešte finančnú podporu rodičov, než podstúpiť ďalšiu fázu života. Podľa prieskumu mladé dievčatá, ktoré nešťastne otehotneli a nemohli sa vzdať bábätka žijú s pokorou. Nie sú nijak nešťastné, aj keď svoje dieťa nevedia finančne zabezpečiť. Väčšinu mladých mamičiek podporuje celá rodina, a to nielen finančne, takže sa môžu na nich kedykoľvek spoľahnúť. Čo však s tými, ktoré podporu rodiny nemajú ? žiť z len z materskej dovolenky nie je bohviečo, hlavne ak sa partner vyparil a mladej matke neostalo nič iné, ako vyžiť z mála peňazí.  Výsledkom bývajú väčšinou zle vychované deti – niekedy sa hovorí, že dieťa bolo vychované dieťaťom. Pri najhorších prípadoch bohužiaľ musí byť dieťa odobrané odbornými pracovníkmi v sociálnych zariadeniach, kde sa dostanú do detských domovov.

očekávání

Na druhej strane, existujú aj ženy, ktoré sa materstva stále len obávajú, aj keď sú schopné zabezpečiť im vyvážený a šťastný život. Materstvo je veľká vec, ktorú rozhodne nepodceňujú a odkladajú ju možno až kým nebude úplne neskoro. Biologické hodiny sú nastavené tak, že si jednoducho nemôžeme zvoliť presný čas otehotnenia. Treba sa zamyslieť nad tým, že existuje aj mnoho žien, ktoré vďaka zdravotným problémom deti mať nemôžu a tak veľmi by chceli. Ak teda žena váha nad tým, či je schopná stať sa matkou nech sa deje čokoľvek, jej rozhodnutie bude vždy správne. Je to nádherný pocit, ktorý pohltí všetok smútok a nahradí ho za jedinečnú radosť. Nie je nutné sa pýtať sama seba, či už je čas. Každá žena predsa vycíti, kedy pri sebe má muža, s ktorým chce zdieľať celý svoj život a s ktorým chce v budúcnosti zanechať po sebe odkaz. Deti sú najväčšou radosťou akú môžete do svojho života priniesť – tak smelo do toho !