Čo darovať milovníčkam jedla

Moja mama patrí k veľmi náročným ľuďom, čo dáva patrične najavo aj pri rozbaľovaní darčekov. Drvivá väčšina našej rodiny to s ňou už dávno vzdala. Radšej jej dajú peniaze alebo fľašu vína. Viem, že obálka s peniazmi poteší každého, no na druhej strane toto nevnímam ako darček v pravom slova zmysle. Je to také neosobné a určite dotyčnému chýba aj moment prekvapenia. No a čo sa fliaš s vínom týka, tak moja mama by s už dávno mohla otvoriť obchod, pretože ona sama k milovníčkam tohto moku nepatrí, takže svoje alkoholické darčeky len skladuje a skladuje.Žena s ružovými nechtami chytá do ruky šišky s polevou

Po veľmi dlhom premýšľaní som však prišla na spôsob riešenia darčekov aj pre moju náročnú maminu. Darčekové koše pre ženy alebo inak vyskladané pochúťky. Nebudem vám klamať, keby som jej kúpila hodinky, tak by ma to možno vyšlo lacnejšie. Keď jej totiž kupujem kôš, ktorý je narvaný rôznymi BIO keksami a šťavami, nie je to naozaj lacní záležitosť. Podobné je to aj vtedy, keď veci do koša kupujem po jednej. Čo už však, keď je raz moja mamina náročná, ta do nej musím zainvestovať. Koniec koncov, tá jej radosť, keď študuje všetky tie zloženia jednotlivých výrobkov, za to fakt stojí.
Miska so sušeným ovocím a orechmi
Ak sa aj vo vašom okolí nachádza podobne náročná mamička, sestra, dcéra či babka, myslím, že dobrým jedlo ulahodíte aj jej očakávaniam. Kto by si nerád pochutnal na niečom, čo si nemôže dovoliť každý deň? Myslím že určite každý. No a ak by ste potrebovali nejakú inšpiráciu, čo do takého koša dať, tak sa spýtajte priamo v predajni. Zo začiatku som aj ja špekulovala jedno s druhým. Verte, že rada skúsenej slečny z predajne je omnoho rýchlejšia a lepšia. Neraz som sa dozvedela o potravinách, o ktorých som nemala ani poňatie a mamine veľmi chutili. Bola by teda veľká škoda, ak by som sa o nich nedozvedela, čo by som sa ani nedozvedela, ak by som šla do zostavovania košíka na vlastnú päsť. Veď viete, ako sa hovorí, dobra rada nad zlato.