Vyhľadávanie na Twitteri nasmeruje používateľov na oficiálne odkazy, ale nezastaví žiadne falošné správy

Ak v službe Twitter hľadáte výraz „určité kľúčové slová spojené s súpisom“, namiesto získavania náhodných tweetov s falošným sčítaním ľudu, dostanete odteraz vyhľadávaciu výzvu, ktorá poskytne odkazy na oficiálny účet a webovú stránku sčítania ľudu na TW. Tento krok predstavuje rozšírenie politiky integrity volieb na TW, ktorá existuje od minulého apríla a zakazuje používateľom zdieľať „falošné alebo zavádzajúce informácie o tom, ako sa zúčastniť volieb alebo iných občianskych udalostí“.Twitter aplikácia.jpg
To samozrejme nezaručuje, že niekto klikne na odkazy, alebo že budú môcť nájsť informácie, ktoré chcú, keď sa dostanú na stránku Census. Takisto to nebráni ľuďom v prvom rade zverejňovať falošné správy alebo falošné informácie zo sčítania ľudu. Keďže národný prieskum, ktorý sa koná raz za desať rokov, určuje federálne vzorce financovania a zastúpenie štátov v Snemovni reprezentantov, je dôležité, aby ľudia mali presné informácie o tom, ako a kedy sa sčítanie ľudu vykonávam a bohužiaľ, dozrievali, aby ho narušili zlí aktéri alebo zahraničných agentov.
„Zabezpečenie toho, aby verejnosť mohla nájsť informácie z autoritatívnych zdrojov, je kľúčovým aspektom nášho záväzku poskytovať verejné rozhovory na Twitteri,“ napísal v blogovom príspevku od Kevina Kane, manažér verejnej politiky Twitteru. Výzvy na hľadanie sčítania bude súčasťou hashtagu #KnowTheFacts na TW, ktorého cieľom je zabrániť šíreniu dezinformácií.Twitter ikona.png
Celkovo však nový „nástroj“ vyzerá ako ďalšie slabé úsilie platformy sociálnych médií na vyriešenie obrovského problému, ktorý zjavne stále nedokáže primerane zvládnuť. Nič nebráni zlému hercovi v únose značky #KnowTheFacts pre svoje vlastné účely a výzva na hľadanie sčítania ľudu naozaj nič nebráni, ale ponecháva na používateľov, aby nasledovali „správne“ odkazy.
Twitter by pravdepodobne mohol urobiť viac pre to, aby skutočne vyriešil dezinformácie na svojom webe, ale naďalej sa snaží presadzovať svoje vlastné politiky.