Praktické, trendové a moderné rozdelenie priestorov vďaka sklu

Prakticky každý interiér a jeho priestory, či už ide o tie firemné alebo domáce, si žiadajú do určitej miery viditeľné rozdelenie. Aby bolo jasnejšie vidieť a lepšie určiť, ktorá časť miestnosti slúži k čomu. Na druhej strane je však známe, že súčasnú módu reprezentujú priestranné interiéry, kedy sú niekedy miestnosti oddelené len „na oko“ a tvoria ako keby jeden funkčný celok.

Moderný interiér, nábytok, TV, schodisko

Takýto efekt sa dá docieliť niekoľkými spôsobmi, ale najlepšie je zrejme zvoliť kompromis. To znamená, že tieto časti interiéru funkčné rozdeliť, na druhej strane ich však nadmerne opticky neizolovať. A práve k tejto funkcii dokonale poslúžia sklenene steny, prípadne posuvné sklenené dvere.

Tieto sklenené prvky priestor viditeľne rozdelia, ale vzniknutým miestam následne nebude chýbať priepustnosť prirodzeného svetla.

Miestnosť, biele dvere, slenená deliaca stena

Rovnako ide o dizajn, ktorý dopraje ľahkosť a dostatok miesta. V neposlednom rade aj napriek rozdeleniu vzniká vizuálny efekt praktického prepojenia miestností, ktoré ako by tvorili už spomenutý jeden funkčný celok. Vieme, že sklo má takisto schopnosť opticky zväčšovať a má veľmi estetický a moderný dizajn, ktorý je ešte stále označovaný za nadčasový.

  • Ide o nevymierajúci trend, ktorý má silnú tendenciu pretrvať aj v najbližších rokoch.

Siahnuť po modernom dizajne rozhodne nie je na škodu.

Interiér, TV, schodisko

V prípade takýchto deliacich stien alebo posuvných dverí do interiéru nepribudne len šikovný a potrebný prvok, ale tento obohatí okolie takisto po vizuálnej, estetickej a teda dizajnovej stránke. Priestorom nebude chýbať vysoká dávka elegancie. Na steny alebo dvere je možné použiť aj ľubovoľný grafický motív, prípadne vybrať farebné sklá hlavne za predpokladu, ak chcete docieliť ešte zaujímavejší vzhľad alebo viac súkromia.

  • Pri výrobe sa používajú špeciálne kalené sklá, ktoré sa zaručujú o bezpečnú prevádzku daných prvkov.